www.Voininatangra.org
 
 
 
НАЧАЛО   АКТУАЛНО   ГАЛЕРИЯ   ФОРУМ   ТЪРСЕНЕ
  
   РЕГИСТРАЦИЯ   ВХОД
Саракт

Форум -> Българските евреи били жертви на холокауста


Страници: (5) [1] 2 3 ... последна » ( последно съобщение ) Reply to this topicStart new topicStart Poll

> Българските евреи били жертви на холокауста
anti666
Публикувано на: 13.5.2008, 11:42
Quote Post












Една кратка новинка, сбутана между редовете на някои вестничета ми направи впечатление днес. Израел официално обявили, че българските евреи били жертви на холокауста през втората световна война. smil3dbd4d8676346.gif
Ново пет! Дори самите еврейски медии са изненадани от това решение, след като няма евреи, депортирани от България. Още повече, че след като и самият Борис 1 Кохари е от еврейско потекло. В светлината на техния проект Еврия, това решение обаче си има своето обяснение. То ще има дългосрочни последици за България. Най-вече, че българските чифути ще имат право на огромни финансови компенсации. Познайте от няколко пъти, от чий джоб ще дойдат тези компенсации и с каква цел ще се използват те. Този рекет вече е добре разигран в няколко европейски държави. Еврейските медии ожалват също 100 български чифутчета, че били бедни горките и нямали пари да станат реститутки. Да припомним само, че рухналата сграда на Алабин миналата година в София, при която загинаха две българки е собственост именно на такъв реститут, някой си Барух - аверче на бившия премиер Костофф. Пак тогава ционистите от Шалом (Емил Кало - сегашен съветник в МВР) си позволиха дори да изгонят от сградата на ул. "Съборна" Висшия съдебен съвет, който по принцип представлява върховната власт на България.
Другото следствие на това решение ще бъде приеменето на подготвения вече законопроект от още един пасивен педераст и бивш премиер - евреина Филип Димитров за криминализиране отричането на холокоста. Наглост след наглост!
Top
anti666
Публикувано на: 13.5.2008, 11:59
Quote Post












А какво става в братска Унгария, също пъшкаща под еврейския ботуш на комунистическото синче, милионера-моше-ник Дюрчани. Да припомним, че от миналата година в унгарските затвори лежат стотици политзатворници, обявени за "есктремисти" и антисемити.
Влязла една унгарка в билетно бюро да си купи билет за концерт на Унгарика - унгарска рок-група със силно националистични мотиви. Обаче за нейно лош късмето това бюро се държало от чифути, които я изгонили с обидни епитети. В собствената и родина!
Дотук приликите с България свършват. Разликата е, че в интернет се организира набързо флаш-моб кампания и съвсем скоро офиса на евреите е с изпотрошени стъкла. Нещата ескалират дотам, че се събират близо там 1000 националисти, а срещу тях правителството организира контрадемонстрация "Не на антисемитизма", на която за авторитет присъства самият йодеин Дюрчани, заедно с бившия бундесканцлер Шрьодер. Естествено обграден от народната любов с жандармерия и охрана.

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
Top
anti666
Публикувано на: 13.5.2008, 12:01
Quote Post












А ето и една истинска "унгарка"- вероятно също жертва на холокауст

Прикачена снимка (десен клавиш и view image, за да я видите)
Top
Йордан_13
Публикувано на: 13.5.2008, 13:26
Quote Post


Админ
*******

Група: Админ
Съобщения: 16 089
Участник # 544
Дата на регистрация: 10-August 06



Тук тази новина има и своето продължение Исра- ел, щял да плаща компенсации и на евреите, които не са били в концлагери, но са преживели тежко Втората световна война. Горките! Тях също ще ги водят жертви на Холокауста, независимо, че не са лежали в лагери и не са били требени. Просто нямало какво да ядът горките. Нищо, че и Българите е нямало какво да ядът, щото е война и всички провизии отиват по фронтовете! Но горките юдейчета, не може така, богоизбраната раса, да бъде като гоите, да няма какво да яде и да бъде подлагана на "мъчение". Прочее, по-огромна спекулация от това, не съм виждал, защото БЕДЕН ЕВРЕИН НЯМА! Войната е неговата жътва, стихия за спекулация и съдиране на още 10 кожи от гърба на така наречения от тях "гой".
Та също можем да се досетим, откъде Исра-ел, ще вземе тия пари, да компенсирва бедните и нещастни, преживели Втората световна война чифутчета!
PMEmail Poster
Top
anti666
Quote Post












Ето и продължението на новината. Еврейската общност в България ще получава месечни финансови инжекции (40 млн евро) от Израел, замаскирани като компенсации.
http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1206214
Това е безпрецедентно решение, тъй като "експулсирането им е било извън завладените от нацистка Германия територии и евреите не са били охранявани от въоръжена охрана при пътуването към новите им жилища". Единствено и специално за България. Познайте какво ще става с тази мощна финансова инжекция. Проектът Еврия нещо буксува и трябва да му се даде нов тласък. Парите, естествено няма да идват от Израел, а ще издоят гоите от САЩ, докато по-нататък може да осъдят и българската държава да им ги плаща.
Top
Ник
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Това за българските евреи ли става въпрос?
PM
Top
Eлтимир
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Участници
Съобщения: 17 483
Участник # 15
Дата на регистрация: 17-July 05



Да, за същите евреи, които след 9 септември 1944 година избиха десетки хиляди невинни българи, а други стотици хиляди също невинни натикаха в затвори и концентрационни лагери. Като Белене и лагера "Слънчев бряг" край Ловеч. За българите, пострадали от комунизма обаче обезщетения няма. Закон уж приеха, но този закон се оказа, че бива прилаган единствено към турци, но не и към българи. И не забравайте паметника в Ботевград. След евреите и турците, иде ред на циганите да се обявят за жертва на "гадните бугари".


--------------------
PM
Top
Дари
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 782
Участник # 766
Дата на регистрация: 19-January 07



QUOTE (nik @ Jun 8 2008, 05:38 PM)
Това за българските евреи ли става въпрос?

Да, за българските евреи става въпрос.

"Държавата ще плати на около 2 хил. оцелели от Холокоста български евреи в Израел 200 млн. шекела (около 40 млн. евро) като обезщетение за техните страдания през Втората световна война, постанови Върховния съд на Израел, цитиран от изданието "Jewish World"..."

PM
Top
Ник
Публикувано на: 10.6.2008, 23:52
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 380
Участник # 219
Дата на регистрация: 26-December 05



Хващам се за главата!Но вероятно ще стане,"нашите" управници са съгласни винаги и на всичко стига само да е в ущърб на България!Допускам,че ще изгорим и с Беломорските евреи,макар за тях да е платено вече от германците!
PM
Top
MintBG
Quote Post


Новодошъл
*

Група: Участници
Съобщения: 8
Участник # 1 648
Дата на регистрация: 6-September 08



Един приятел на шега ми каза преди време "Гледай, ние им(на българските евреи) оттървахме задниците и затова сме на такова дередже сега"...
От евреиина човек не става! Всичките са тарикати и мошенници, които ги е грижа само да са им пълни джобовете с долари.
За справки прочетете нещо за Рокфелер/Родшилд и техните задкулисни игрички на кукловоди и марионетки
PMEmail Poster
Top
po3ok
Публикувано на: 10.9.2008, 21:14
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 65
Участник # 96
Дата на регистрация: 1-September 05



За конкретен български евреин:

По едно враме микслех, че евреите са същите хора като нас.

Аз завърших френската гимназия в София. Тогава, както сигурно всеки ученик, имахме интересни изпълнения, свързани с пиене и т.н.

Имаше един пич Дани, с който съм се виждал по разни места, знаех, че фамилията му е папаро, но не обръщах внимание на това, както и да е.
По едно време, след години, с моя съученик и просто моя човек Пешо си говорим за евреите и прочие и аз му казах, че и евреите са хора като нас, ей го на Дани, а той ми вика:
Чичка, нали знаеш дани? Преди еди-колко си време се напихме някъде в центъра с ивчо и решихме да поодседнем у дани, щото ивчо се беше размазал от пиене, пък и бяхме с дани. Влизаме у тях, дани вика "що не сложиш ивчо на килима?" (разбираемо донякъде, ивца /мегапиян/ може да повръща и т.н., та да не е на леглото)
Обаче след това, вика, ми предлага и аз да легна до ивчо на килима, вместо да каже ей ти легло! Та, вика Пешо, просто си станах и си ходих пеша до овча купел, правейки си съотвентите изводи.

Оттогаз нататък и аз, дето се вика, имам едно на ум. Оказва се уместно и пправилно.

PM
Top
eti_
Quote Post


Читател
**

Група: Участници
Съобщения: 16
Участник # 1 657
Дата на регистрация: 11-September 08



Здравейте! Не зная много добре за какво става въпрос и защо евреите са причинявали такива страдания на Българския народ, но мисля да дам мнение по темата... Тук съм да разкажа моята история :). Обичам България, това е найстина най - хубавата страна на света . Но... баща ми е бил български евреин, а майка ми е била евреика от Израел. Дошли в България и тогава съм се родила аз. Поради стечение на обстоятелствата съм била оставена за осиновяване в "майчин дом" или там както му викат . След това съм била осиновена от една истинска Българка и Българин, голями патриоти и родолюбци. Бях възпитана отлично, да не съм егоистка и тн., и след като разбрах, че истинските ми родители са еврей се зарадвах... Но след това радостта ми беше помрачена, тъй като много хора мразят еврейте и искат тях да ги няма на територията на Р.България, а и се говореше, че не са много добър народ и хора. Случайно попаднах на този сайт и като видях какви неща се пишат за евреите , още толкова се стреснах. Досега не съм срещала истински евреи, и не зная за какво става въпрос. Просто искам да кажа , че макар родителите ми да са евреи, съм възпитана като Българка(не е правописна грешка,смятам че Българин се пише с главна буква). И зная, че може би еврейте са богати егоисти, не мислещи за благото на другите около тях, но пък смея да твърдя , че заради майка ми и баща ми, които някога са ме взели от родилното (изоставена от евреите) съм се развила като истинска Българка и християнка, и не знам как ще ме приемете, но не съм като останалите и не искам да бъда притеснявана че съм еврейка... Нямам нищо общо с тях и никога не съм имала... И затова се опитвам да ви докажа че има и малки изключения , който се броят с еврейска кръв, но в сърцата са истински Българи smil3dbd4e398ff7b.gif мисля че ме разбирате :) малко се отплеснах от темата, за което се извинявам предварително.
П.П.: На 16 годинки съм :) , не ми се сърдете ако има правописна грешка =)


--------------------
[size=x-large][color=CC00FF][font=Arial]??? ???? ? ??? ???? ?? ? ??-??? :)[/font][/color][/size]
PM
Top
buden
Quote Post


Участник
***

Група: Участници
Съобщения: 199
Участник # 1 389
Дата на регистрация: 12-March 08



Здравей Ети.
Според мен не всички евреи са ционисти. Но пропагандата, че са едва ли не богоизбрани ги прави почти всички с незаслужени претенции, както ти си написала "богати егоисти". Аз и бедни и богати евреи съм срещал и за да са егоисти не е нужно да са богати. Самия факт който им набиват в главите, че са едва ли не златни ги е направил арогантни, нагли, егоисти и т.н.
И все пак не всички са такива. Както не всеки българин е носител на Българското.
Казваш че си на 16?? Сайтовете не са място за споделяне на най-лични моменти, но имам два въпроса: От скоро ли си разбрала за истинските си родители и че си била осиновена? И не си ли се интересувала, защо са го направили?

PM
Top
Иван
Quote Post


Често пишещ
****

Група: Участници
Съобщения: 717
Участник # 80
Дата на регистрация: 12-August 05



QUOTE (eti_ @ Sep 11 2008, 01:42 AM)
Здравейте! Не зная много добре за какво става въпрос и защо евреите са причинявали такива страдания на Българския народ, но мисля да дам мнение по темата... Тук съм да разкажа моята история :). Обичам България, това е найстина най - хубавата страна на света . Но... баща ми е бил български евреин, а майка ми е била евреика от Израел. Дошли в България и тогава съм се родила аз. Поради стечение на обстоятелствата съм била оставена за осиновяване в "майчин дом" или там както му викат . След това съм била осиновена от една истинска Българка и Българин, голями патриоти и родолюбци. Бях възпитана отлично, да не съм егоистка и тн., и след като разбрах, че истинските ми родители са еврей се зарадвах... Но след това радостта ми беше помрачена, тъй като много хора мразят еврейте и искат тях да ги няма на територията на Р.България, а и се говореше, че не са много добър народ и хора. Случайно попаднах на този сайт и като видях какви неща се пишат за евреите , още толкова се стреснах. Досега не съм срещала истински евреи, и не зная за какво става въпрос. Просто искам да кажа , че макар родителите ми да са евреи, съм възпитана като Българка(не е правописна грешка,смятам че Българин се пише с главна буква). И зная, че може би еврейте са богати егоисти, не мислещи за благото на другите около тях, но пък смея да твърдя , че заради майка ми и баща ми, които някога са ме взели от родилното (изоставена от евреите) съм се развила като истинска Българка и  християнка, и не знам как ще ме приемете, но не съм като останалите и не искам да бъда притеснявана че съм еврейка... Нямам нищо общо  с тях  и никога не съм имала...  И затова се опитвам да ви докажа че има и малки изключения , който се броят с еврейска кръв, но в сърцата са истински Българи smil3dbd4e398ff7b.gif мисля че ме разбирате :) малко се отплеснах от темата, за което се извинявам предварително.
П.П.: На 16 годинки съм :) , не ми се сърдете ако има правописна грешка =)

Аз ще кажа, не ми се сърдете, но това ми прилича на тест писан от начинаещ психолог в милиционерската академия. smil3dbd4e5e7563a.gif

Ето, коментирам наличните в текста "казуси":
1. Невинно младо момиче - невинно, ще рече невиновно, моичето е по-беззащитно от момчето, на 16 годинки (тук авторът е прекалил със захарта с използването на умалителното "годинки").
2.
QUOTE
Не зная много добре за какво става въпрос и защо евреите са причинявали такива страдания на Българския народ, но мисля да дам мнение по темата
Непознаването на въпроса би трябвало да означава, че авторът ще е непредубеден в изложението, но авторът греши, ако мисли, че читателят цени повече искреността от истината.
3.
QUOTE
Бях възпитана отлично, да не съм егоистка и тн., и след като разбрах, че истинските ми родители са еврей се зарадвах... Но след това радостта ми беше помрачена, тъй като много хора мразят еврейте и искат тях да ги няма на територията на Р.България, а и се говореше, че не са много добър народ и хора.
Тук не става ясно на какво се е зарадвало невинното дете - на това, че е научило кои са истинските му родители или че те са именно евреи. Обикновено информацията, че си осиновен не е сред най-прекрасните изживявания у осиновените, така че тук казусът куца - на момичето му се изгражда инфантилен и дезориентиран образ, но това важи всъщност за автора на казуса. Във втората част на абзаца вече имаме следствието на тази дезориентирация - авторът твърди, че хората мразят евреите и не ги щат на територията на Р.България. (затруднявам се да коментирам това дълго и сложно название "територията на РЕПУБЛИКА България" - едно дете просто ще каже "да ги няма в България").

4. Следва повторно захаросване чрез главното "Б", с което трябвало да се пишат думите с корен "бълг" - България, Българин. Тук трябва да паднем от умиление пред патриотчето.

Обърнете внимание на следните борещи се тенденции.

5. Имаме
QUOTE
съм се развила като истинска Българка и  християнка
, а после
QUOTE
не искам да бъда притеснявана че съм еврейка


И още веднъж, вече фрапиращо:
6.
QUOTE
Нямам нищо общо  с тях  и никога не съм имала...
Т.е. няма нищо обще с евреите, а след това казва
QUOTE
има и малки изключения, който се броят с еврейска кръв, но в сърцата са истински Българи



Раздвояването е пълно - уж българка с главно "Б", а с еврейска кръв. Казва, че няма нищо общо с евреите, пък не иска да бъде притеснявана, че е еврейка!

Това е основата на НЛП (невро-лингвистично програмиране). Да не знаеш кое какво е, да няма нищо установено, редом до една теза да се посява противоположната. При наличие на съмнение вие постоянно ще сте гладни за още информация, която ще ви бъде доставяна и ще бъде променяна съобразно целите и нуждите. Забележете, че основното при НЛП не е да се посее нещо конкретно. Много по-ценно е да нямате ясно разбиране по който и да е въпрос. Така раздвоен индивидът е като разорана нива, на която можеш да посееш всичко.

За тази курсова работа аз предлагам оценка 5. Не е за отличен - посочих с какво е прекалил авторът. Иначе са спазени теоретичните постановки. Само дето няма много полза от тоя занаят напоседък. Предлагам да се намали хорариума по предмета НЛП и той да се изучава информативно.
PM
Top
PARADOX
Quote Post


Отдаден
*******

Група: Изгонени
Съобщения: 1 245
Участник # 862
Дата на регистрация: 6-March 07



И аз съм на мнение, че това си е абсолютна "партенка", която е толкова елемнтарна, че няма на къде повече (да ме извини момиченцето... smil4341944e6b0c8.gif )...! Защо все на този сайт "попадате" бе "невинни момиченца и момченца"...?!! Дуги сайтова за "попадане" няма ли...?!!
А що се отнася до това, че българските евреи били жертва на холокоста и, че ще им се изплащат обещететения, има едно много просто решение..! Не плащайте данъци и осигуровки като за начало (и без това са пари хвърлени на вятъра), а после те да им плащат откъдето си искат...
PM
Top

Topic OptionsСтраници: (5) [1] 2 3 ... последна » Reply to this topicStart new topicStart Poll

 

Нови участници
trened 7/9/2023
ддт 5/2/2022
mita43c 5/12/2021
Krum 20/9/2020
Lucienne71 21/4/2020